Yarıştığı her kulvarda şampiyonluk hedefini benimsemiş bir camia olmanın getirdiği yükümlülükler her büyük takım için geçerlidir, Beşiktaş için de olduğu gibi…

Son dönemde oyuncu yetiştirip, ezeli rakiplerine göndermeyi hedefleyen Beşiktaş’ın derbi maçlardaki karnesi son iki sezonda tam bir facia.

Geçen yıl normal sezonda Anadolu Efes’e 2, Galatasaray ve Fenerbahçe’ye 1’er kez kaybeden Beşiktaş, Play-Off yarı final serisinde ise Efes’e 3-0 ile kaybetti.

Fenerbahçe ve Galatasaray’ı 1’er kez mağlup eden siyah – beyazlılar, derbiler hesaba katıldığında sezonu 2 galibiyet – 7 mağlubiyetle noktaladı.

Bu sezon ise Fenerbahçe, Galatasaray ve Anadolu Efes’e karşı tablo daha da ürkütücü. Ezeli rakiplerine karşı bir maç bile kazanamayan siyah – beyazlılar, 6’da 0 ile parkeden ayrıldı.

Beşiktaş, son iki sezon birleştirildiğinde toplam 15 maçın 13’ünü kaybetti. Son 10 derbiden galibiyet çıkartamayan siyah – beyazlılar, en son Ocak 2021’de Galatasaray’ı mağlup etti.

Taraftarı Akatlar’a çekmek, özlenen günlere geri dönmek, rakiplere salonu dar eden Beşiktaş’ı görebilmek büyük maç galibiyetlerinden geçiyor. Eski günlere dönmek ümidiyle…

Yanıt yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir