27 Kasım 2022

Beşiktaş, Çankaya Üniversitesi’nin Botaş’ı mağlup etmesiyle birlikte normal sezonu dokuzuncu sırada tamamladı ve Play-Off tablosunun dışında kaldı.

Sezon içinde Çankaya Üniversitesi’ne iki kez kaybeden siyah-beyazlılar, sekizinci basamağı rakibine kaptırdı.

Hatayspor maçıyla birlikte sezonu tamamlayan Beşiktaş, son iki sezonda Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde Play-Off göremedi.

Covid nedeniyle iptal edilen sezon haricinde son yedi yılda toplam iki kez Play-Off’un dışında kalan Beşiktaş, üst üste ikinci kez sezonu erkenden tamamladı.

Bu iki sezon boyunca dört başantrenörle çalışan Beşiktaş Kadın Takımı istikrarı bir türlü yakalayamadı.

Geçen sezona Barış Akgün yönetiminde başlayan siyah-beyazlılar, üst üste alınan mağlubiyetlerin ardından sürücü koltuğuna Mehmet Kabaran’ı geçirmişti. Sezonu düşme hattının bir basamak üzerinde tamamlayan Beşiktaş’ta Mehmet Kabaran’ın performansı da yeterli bulunmadı ve yeni sezona daha önce altyapımızda da çalışan Erdal Erdinç’in yönetiminde girildi.

Sezona 6’da 0 ile başlayınca Beşiktaş’ta bir kez daha yol ayrımı yaşandı ve Kayseri Basketbol’un başantrenörü Ayhan Avcı göreve getirildi.

Beşiktaş, yeni başantrenörüyle birlikte düşme hattından kurtulmasına rağmen ilk yarı sona erdiğinde Türkiye Kupası vizesi alamadı. Ligin son haftalarında da bir mağlubiyet serisine yakalanan Avcı’nın takımı normal sezonu dokuzuncu tamamlayarak bir kez daha Play-Off’un dışında kaldı.

Son iki yılda toplam dört başantrenör ile bir Play-Off bile göremeyen Beşiktaş, gelecek sezon da Avrupa’da mücadele edemeyecek.