16 Ağustos 2022

AKATLAR’DAN ÇIKIŞ YOK

Beşiktaş Icrypex, ING Basketbol Süper Ligi’nin 23. haftasında Aliağa Petkim’i son topta gelen üç sayılık basket ile devirmeyi başardı.

İlk çeyrekte çok yüksek bir yüzde ile hücum eden siyah – beyazlılar, 10 dakikaya 29 sayı sığdırdı. İkinci periyotta tempoyla birlikte isabet yüzdeleri de düşmesine rağmen Beşiktaş ayakta kalmayı başardı ve soyunma odasına önde gitti.

Üçüncü çeyrekte de üstünlüğünü korumayı bilen Beşiktaş, final periyodunda da hücum ederken sorun yaşamadı. Ancak işin savunma tarafında aksaklıklar yaşanınca misafir ekip geriden gelerek öne geçmeyi başardı.

Bitime 30 saniye kala Ahmet Kandemir’in aldığı teknik faulun ardından Aliağa Petkim farkı 7 sayıya çıkardı.

Geri dönüşün fitilini ise Egehan Arna yaktı. Serbest atışın ardından 5 saniye içerisinde farkı 4’e indiren Beşiktaş, ikinci üç sayılık basketi ise Şehmus Hazer’in elinden buldu.

İsabetin ardından taktik faulle rakibini çizgiye gönderen Beşiktaş, rakibin 2’de 0 atmasıyla maçı kazanma şansını yakaladı.

Son topta James Blackmon ile üç sayılık isabet bulan siyah – beyazlılar, son 30 saniyesine 7 sayı geride girdiği maçtan galibiyetle ayrılmayı başardı.