Sezona, kulüp tarihinin en kötü başlangıçlarından biri ile başlayan ve akıllara acaba küme mi düşecek sorusuyla başlayan Beşiktaş, 8 Kasım’daki Gaziantep maçıyla birlikte ilk galibiyetini elde etmişti.

Aliağa deplasmanının ardından Tofaş maçı ile yükselişe geçen siyah – beyazlılar, 6 maç üst üste kazanarak düşme potasından hızlıca uzaklaştı.

Play-off bir yana acaba ilk dört mü sorularını akıllara getiren Beşiktaş, 2 Ocak’ta Pınar Karşıyaka’ya kaybederek sezonun ilk yarısını 7 galibiyet – 8 mağlubiyet ile play-off sınırında noktaladı.

Karşıyaka mücadelesi aynı zamanda Beşiktaş’ın 2021 yılındaki ilk maçıydı. Yeni senenin ikinci maçında ise düşme hattında yer alan Frutti Extra Bursaspor’a kaybeden Ahmet Kandemir’in ekibi, yeniden düşüşe mi geçiyor sorularını akıllara getirirken; Fenerbahçe Beko deplasmanında yıllar sonra gelen derbi zaferi takım içerisindeki tüm havayı değiştirdi.

Şu anda puan tablosunun 7. basamağında yer alan siyah – beyazlılar, Fenerbahçe galibiyetinin gölgesinde yükselişine devam edip erkenden play-off biletini cebine mi koyacak, yoksa dengesiz bir performans ile ilk sekizde kendisine yer mi ayıracak?

Yanıt yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir