Sekiz haftası geride kalan ING Basketbol Süper Ligi’nde bir galibiyet ile son sıraya demirleyen Beşiktaş’ta işler yolunda gitmiyor.

Sezona Burak Bıyıktay ile başlayan siyah – beyazlılar, üst üste gelen altı mağlubiyetin ardından Bıyıktay ile yollarını ayırdı ve şu an için henüz yeni bir isimle anlaşmadı.

Bu ayrılığın ardından benchte işler karıştı. Kulüpten yapılan açıklamada; yeni başantrenör gelene dek takımı “Altyapı ve Yeniden Yapılandırma Direktörü” Ahmet Kandemir’in yöneteceği açıklanmıştı ancak Kandemir’in ismi federasyona yardımcı antrenör olarak bildirildi.

Ahmet Kandemir, maçlarda kenarda otururken; takımı Sırp koç Dorde Sijan yönetiyor. Gariplik bununla da sınırlı değil. Federasyonun esame listesinde Beşiktaş başantrenörü olarak geçen sezon Basketbol Gençler Ligi’nde yardımcı antrenörlük yapan Sinan Çelik yer alıyor. Ama hem Gaziantep maçında hem de Aliağa Petkim karşısında hakemlere sinirlenen Ahmet Kandemir, itirazları sebebiyle teknik faul ile cezalandırıldı.

Antrenörden idareci; yöneticiden antrenör yaratarak günü kurtarma çabaları işleri daha da karmaşık hale getirdi.

Bir başka konu ise Beşiktaş’ın yabancı oyuncu tercihleri. Sezon başında 3 Amerikalı çaylak ile anlaşan siyah – beyazlılar, Markell Johnson haricindeki oyuncularından verim alamadı. De’Jon Davis’in ismi resmi sitedeki kadro sayfasından kaldırılırken, takımdan ayrıldığına dair henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Maç kadrosu eksik olmasına rağmen 12. oyuncuyu tamamlamak için bile kadroya yazılmayan Isaiah Blackmon ise resmi sitede hala takımda gözüküyor ancak Blackmon haftalardır antrenmana bile çıkmıyor.

Takım yönetimindeki belirsizlikler, yabancı oyuncu tercihleri ve diğer problemler. Tüm bunların ışığında; Beşiktaş şu anda ligin son sırasında yer alıyor ve sezona -1 puan ile başlamasından ötürü kazandığı tek maç da aslında puan tablosuna yansımamış durumda. Kağıt üzerinde ligden düşme potansiyeli olan Fethiye Belediye, Ormanspor, Aliağa Petkim gibi takımlara kaybedilen maçlar da Beşiktaş’ın işini biraz daha zorlaştırıyor.

Önümüzdeki günlerde atılacak adımlar Beşiktaş’ın kaderini belirleyecek.

Yanıt yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir