Beşiktaş’ta Burak Bıyıktay’ın ardından başantrenör belirsizliği devam ediyor. Yeni koç için henüz net bir adım atılmazken, hafta boyunca Gaziantep maçında takımı kimin yöneteceği tartışıldı. Soru işaretleri ise maça 55 dakika kala yapılan açıklama ile ortadan kalktı.

Antrenör arayışlarının devam ettiğini belirten kulüp yönetimi, bu süre zarfında takımı “Basketbol Altyapı ve Yeniden Yapılandırma Direktörü” Ahmet Kandemir’in yöneteceğini açıkladı.

Yönetim, acele bir karar almamak adına; daha öncede bu görevi üstlenen Ahmet Kandemir’den kolları sıvamasını rica etti.

İşin garip tarafı ise bu noktadan sonra başlıyor. Maça bir saatten az bir süre kala geçici olarak başantrenörlük koltuğuna getirilen Kandemir, maça yardımcı antrenör sıfatıyla çıktı. Federasyon sitesinde de Ahmet Kandemir yardımcı olarak gözüküyor.

Bununla birlikte; Gaziantep maçında Kandemir benchte otururken, takımın başında Sırp antrenör Dorde Sijan vardı.

Başantrenör kenarda otururken, saha içini yardımcısına bırakmıştı ancak bir pozisyonda hakemlere çok sinirlenen Kandemir, dayanamadı ve yerinden kalkarak teknik faul aldı.

Takımdaki oyunculara çok güvenen, Bandırma projesinde büyük emeği olan hatta gelecek 10 sezon şampiyon olacakları söyleyen Kandemir, maç içerisinde kontrolü daha önce başantrenörlük yapmamış Sırp koça bıraktı.

Sijan ise son bölümdeki taktik hamleleri ile sezonun ilk galibiyetine önemli katkı verdi. Maç sonunda 4 faulle oynayan Alperen’i savunmada kenara, hücumda oyuna alan Sırp koç, genç oyuncuyu 5. faulden korudu.

Alperen, Gaziantep maçında da fark yaratan oyuncuların başında geldi. Beşiktaş, maçı 3 sayı ile kazanmasına rağmen, Alperen oyundayken 13 sayılık bir üstünlük kurdu.

Sijan’ın bu hamlesi işe yaradı ve Beşiktaş sezonun ilk galibiyetini elde etti. Ancak; Beşiktaş’ın ligdeki durumu kritik bir hal almışken, deneyimsiz bir antrenörün takımı yönetmesi yerine; takımı kuran ve Bandırma operasyonunu yöneten Ahmet Kandemir’in başantrenör olarak devam etmesinin Beşiktaş adına daha faydalı olacağı düşüncesindeyiz.

Yanıt yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir