9 Aralık 2022

8 MAÇ – 8 MAĞLUBİYET

Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı, 6 haftası geride kalan ING Basketbol Süper Ligi’nde henüz galibiyetle tanışamadı.

Sezona -1 puan ile başlamasının dezavantajıyla son sıraya demirleyen ve en yakın rakibini 2 galibiyet uzaktan takip eden siyah-beyazlılar, Akatlar’da oynadığı karşılaşmalarda Fenerbahçe Beko, Ormanspor ve Anadolu Efes’e kaybetti.

İç sahadaki bu kötü performans sadece erkek takımı ile sınırlı değil. 7 haftası tamamlanan Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde bir maçı eksik olmakla beraber 6 karşılaşmada 4 kez kaybeden Beşiktaş Kadın Takımı da Akatlar’da galibiyetle tanışamadı.

Botaş, İzmit Belediyespor ve son olarak derbide Galatasaray’a kaybeden Beşiktaş HDI Sigorta, iki galibiyetini de deplasmanda aldı.

Resmi karşılaşmalar haricinde; Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı sezon öncesinde Akatlar’da 2 karşılaşmaya çıktı. Pınar Karşıyaka ve Büyükçekmece Basketbol ile evinde oynayan siyah – beyazlılar bu maçları da kaybetmişti.

Yaz döneminde yenilenen Akatlar Spor Kompleksi’nin modern hali Beşiktaş’a henüz yaramamış gözüküyor. Tabii Beşiktaş taraftarının da salondaki yerini alamaması, takımlarımızın destekten mahrum kalması önemli bir etken.