Beşiktaş, ING Basketbol Süper Ligi’nin 4. haftasında Ormanspor’a uzatmalarda kaybederek dördüncü maçından da yenilgiyle ayrıldı.

İlk çeyrekte Alperen Şengün’ün etkili oyunuyla skor üstünlüğünü ele geçiren siyah – beyazlılar, birinci periyodu 19 – 14 önde geçmesine rağmen ikinci çeyrek itibarıyla işler tersine döndü. Bu bölümde özellikle Alperen’in kenarda olduğu bölümleri iyi değerlendiren Ormanspor oyundaki hakimiyeti ele geçirdi. Dwight Hardy ile de dış atışlar bulan misafir takım soyunma odasına 43 – 41 önde gitti. Beşiktaş, ikinci periyotta rakibine 29 sayı izni tanıdı.

İkinci yarıda ise skor üstünlüğü sürekli el değiştirdi. Beşiktaş, Alperen Şengün ve Sedat Ali Karagülle’nin yanına ekstra bir skorer çıkartamayınca maçı bir türlü koparamadı. Siyah – beyazlıların öne geçtiği bölümler olmasına rağmen Ormanspor pes etmedi ve normal süre 78 – 78 eşitlikle tamamlandı.

Beş dakikalık ilave bölümde oyun üstünlüğünü rakibine kaptıran Beşiktaş, uzatmanın ilk bölümünde skor üretmekte sorun yaşadı. Bu kısa sürede maçı lehine döndürmeyi başaran Ankara ekibi, deplasmandan 91 – 85’lik skorla galip ayrıldı.

Yanıt yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir