Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı, ING Basketbol Süper Ligi’nin üçüncü haftasında Galatasaray ile Sinan Erdem Spor Salonu’nda karşılaştı.

Siyah – beyazlılar, ilk yarısını önde kapattığı karşılaşmanın ikinci devresinde aynı hücum performansını sürdüremeyince parkeden 97 – 89 mağlup ayrıldı.

İlk yarıda Beşiktaş adına Ercan Osmani ve Alperen Şengün ön plandaydı. Bu ikilinin 25 sayı – 9 ribaund ürettiği birinci devreyi siyah – beyazlılar 48 – 47 üstün tamamladı.

Soyunma odasının dönüşünde ise dar rotasyonun etkilerini göstermesi Galatasaray’ı öne taşıdı. Üçüncü çeyrekte geri koşmakta sorun yaşayan Burak Bıyıktay’ın ekibi, rakibinin hızlı hücum sayılarına engel olamadı ve oyun üstünlüğünü ev sahibine kaptırdı.

Farkın çift haneye çıkmasının ardından maçtan uzaklaşan Beşiktaş, son bölümde yine Alperen Şengün’ün katkılarıyla farkı eritse de, skora ortak olamadı ve karşılaşma 97 – 89 Galatasaray’ın üstünlüğüyle sona erdi.

Beşiktaş’ın en skorer oyuncuları Ercan Osmani ve Alperen Şengün oldu. 2002 doğumlu pivot Alperen Şengün 27 sayı – 9 ribaund üretirken, Ercan Osmani ise 27 sayı – 8 ribaundla oynadı. İlk yarıdaki etkili basketbolunu ikinci devreye taşıyamayan Egehan Arna ise karşılaşmayı 11 sayı – 8 ribaund – 7 asist ile tamamladı.

Beşiktaş’ta sakatlığı bulunan Markell Johnson ve Ömer Yasir Küçük kadroda yer almazken, bir başka Amerikalı Isaiah Blackmon da Burak Bıyıktay tarafından tercih edilmedi.

Yanıt yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir