Beşiktaş, ING Basketbol Süper Ligi’ndeki üçüncü maçında Galatasaray’a kaybederek bu haftayı da mağlubiyetle geçerken, günün en etkili oyuncuları Ercan Osmani ve Alperen Şengün oldu.

Bu ikili toplamda 54 sayı – 17 ribaundluk katkı vermesine rağmen, kısa oyunculardan yeterli katkı gelmedi ve Beşiktaş bir kez daha parkeden mağlubiyetle ayrıldı.

32 dakika sahada kalan Ercan Osmani 27 sayı – 8 ribaund üretti. 11 iki sayılık denemesinde sadece 1 tane kaçıran Osmani, üç sayı çizgisinin gerisinden ise 5’de 1 ile attı. 3’ü hücum olmak üzere toplam 8 ribaund alan genç oyuncu, 2 de asist yaptı ve karşılaşmayı 27 verimlilik puanı ile tamamladı. Ercan Osmani, bu istatistiklerle kariyer rekorunu kırdı.

Beşiktaş’ın bu sezonki en büyük kozu Alperen Şengün ise yine kusursuza yakın bir performans gösterdi. 26 dakikaya 27 sığdıran 2002 doğumlu pivot, 6’sı hücum olmak üzere 9 da ribaund aldı.

Fenerbahçe maçını şut kaçırmadan tamamlayan Alperen, Galatasaray’a karşı da 15’de 12 ile top kullandı. Bu istatistikler ışığında 36 verimlilik puanına ulaşan yıldız adayı bu maçla birlikte kariyer rekorunu da geliştirdi.

Ayrıca; maçı 8 sayı farkla kaybeden Beşiktaş, Alperen oyundayken Galatasaray’a teslim olmadı. Aradaki sekiz sayılık fark Alperen kenardayken oluştu.

Yanıt yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir