1 Aralık 2022

SÜPER LİG BAŞLIYOR

Kadınlar Basketbol Süper Lig’de 2020 – 2021 sezonunun perdesi bu hafta oynanacak maçlarla aralanacak.

Beşiktaş HDI Sigorta’nın ilk haftaki rakibi ise Canik Belediye.

Bu sezon düşük bütçeli bir takım ile mücadele edecek Beşiktaş’ta iki yabancı oyuncu bulunuyor. Amerikalı Crystal Bradford ve İspanyol Angela Salvadores’i transfer döneminde renklerine bağlayan siyah – beyazlılar, yerli transferde ise İrem Naz Topuz ve Senay Zeybek ile anlaştı. Ayrıca Beşiktaş, iç transferde Melisa Korkmaz ve Melek Uzunoğlu’nun sözleşmelerini uzattı.

HDI Sigorta sponsorluğunda mücadele edecek Beşiktaş’ta başantrenörlük görevini geçen sezon olduğu gibi Barış Akgün üstlenecek.

Siyah – beyazlılar, hazırlık döneminde altı maç yaptı ve bu karşılaşmalarda iki galibiyet elde etti.

Leyla Atakan Kupası’nda oynadığı üç maçta sadece Fenerbahçe Öznur Kablo’ya kaybeden siyah – beyazlılar, 14. Erciyes Kupası’nda ise üç maçın tamamını kaybetti.

Sakatlıkları sebebiyle Crystal Bradford ve Melisa Korkmaz’ın forma giymediği turnuvada sekiz kişilik rotasyonla oynayan Beşiktaş, Hatay Büyükşehir Belediye, Nesibe Aydın ve Fenerbahçe Öznur Kablo’ya diş geçiremedi.

Beşiktaş adına Kadınlar Süper Ligi’nde ilk karşılaşma Pazar günü 14’de Samsun’da oynanacak. Karşılaşmanın televizyon yayıncısı ise bulunmuyor.