9 Aralık 2022

BRADFORD YOK, BEŞİKTAŞ MAĞLUP

Beşiktaş Kadın Basketbol Takımı, 14. Erciyes Kupası’ndaki ilk maçında Hatay Büyükşehir Belediyespor’a 87 – 76 mağlup oldu.

Crystal Bradford’un kadroda olmadığı, ufak bir sakatlığı bulunan Melisa Korkmaz’ın ise süre almadığı maçta Beşiktaş, rakibine teslim oldu.

İlk yarıda savunma direnci kırılan siyah – beyazlılar birinci çeyrekte 26, ikinci periyotta ise rakibine 28 sayı izni tanıdı. Hatay’ın yüksek yüzdesiyle birlikte farkın açılmasını engelleyemeyen Beşiktaş, soyunma odasına 54 – 37 geride gitti.

İkinci yarının başında Angela Salvadores’in devreye girmesiyle hareketlenen Beşiktaş, Nisa Yalçın’ın da orta mesafeli şutlarıyla skor üretti ve aradaki farkı kapatmaya başladı.

Final periyoduna girilirken farkı 7 sayıya kadar indiren Beşiktaş, son bölümde yorgunluğun da baş göstermesiyle rakibine daha fazla yaklaşamadı ve karşılaşma 87 – 76 Hatay’ın üstünlüğüyle sona erdi.

Bradford’un yokluğu, Melisa’nın ise süre almamasıyla birlikte sekiz kişilik bir rotasyon ile oynayan Beşiktaş’ta günün en etkili oyuncusu Angela Salvadores’ti. Özellikle ikinci yarıda sergilediği performans ile aradaki sayı farkının kapanmasını sağlayan İspanyol guard, 22 sayı – 5 ribaund – 7 asistle oynadı.

Salvadores’in ardından takımın ikinci skoreri ise Nisa Yalçın oldu. Bradford’un yokluğunda daha fazla süre alan Nisa, karşılaşmayı 16 sayı – 4 ribaund ile tamamladı.