Beşiktaş Sompo Sigorta’nın başantrenörü Burak Bıyıktay, Tivibu Spor’a açıklamalarda bulundu.

Bıyıktay’ın açıklamaları şu şekilde:

“TEKSÜT Bandırma’yla bir ortak çalışma fırsatı doğdu. Bandırma’nın ligde oynayan ve altyapısında bulunan birkaç oyuncuyu Beşiktaş‘a alma fırsatı doğdu. Ben bu oyuncuların Türk basketbolunun geleceği olduğunu düşünüyorum. NBA ve EuroLeague seviyesinde oyuncular var bu grubun içerisinde. Bu oyunculara çok süre vererek hem Türk basketboluna, hem Beşiktaş’a hem de milli takıma çok fayda sağlayacağımızı düşünüyorum. Böyle ciddi bir projenin içerisindeyiz. Mümkün olduğu kadar az yabancıyla oynayacağız. Türk oyuncularla oynayacağız, planlarımızda bu var.

Bir sabır meselesi bu. En az 2-3 senelik bir proje. Taraftarımızdan bu gençlere ve bu projeye destek olmasını istiyorum. Bu önemli bir proje. Tabii ki, bu kurduğumuz takım hemen herkesi yenecek diye bir durum söz konusu değil. Zaten şöyle de bir gerçek var, bugün 20 milyon euroluk bütçelere oynayan 2 EuroLeague takımıyla maddi olarak mücadele edemiyorsunuz hiçbir şekilde. Oraya ulaşma şansınız yok. Buradaki başarı modeli gençleri yetiştirmek üzerine kurgulanacak. Beşiktaş taraftarının buna sıcak bakacağını düşünüyorum çünkü bu kültüre sahip bir camia.

Süleyman Seba zamanlarından gelen Metin-Ali-Feyyaz ekolünün futbol takımında şampiyonluklar kazandığı bir kulüp burası. Biz bu modeli basketbola uygulamak istiyoruz ancak bu gerçekten sabır işi. Bu çocuklar genç çocuklar. Eğer bu takıma sabır ve destek gösterirlerse bence çok da mutlu olacaklar. Sahada o gençleri mücadele ederken görmek onları hakikaten mutlu edecektir.

Bugün konuşulanlara baktığınız zaman ‘5 yabancı bir takımda, 5 yabancı diğer takımda. Takım isimleri Türk ama yabancılar oynuyor’… Biz de diyoruz ki, Türkler oynayacak. Türk gençleri oynayacak. Bu oyuncuları yetiştireceğiz.”Yanıt yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir