27 Haziran 2022

Geçtiğimiz sezon Beşiktaş Kadın Basketbol Takımımızın kaptanlığını yapan ve kısa süre önce ayrılık kararını açıklayan Bahar Çağlar’a, Beşiktaş’taki tek sezonu, basketbol sonrası planlaması ve projeleriyle ilgili 5 soru sorduk, 5 cevap istedik.

1 – Beşiktaş macerası birkaç gün önce sona erdi. Buradan ayrılırken aklınızda neler kaldı, gelecek dönemde arkanıza dönüp baktığınızda siyah – beyaz formayı nasıl hatırlayacaksınız?

Öncelikle benim içinde zor oldu. Çok güzel bir takımımız vardı. Çok güzel ivmelenerek sezon geçirdik. Birlikte güzel anılarımız oldu. İyiyi kötüyü birlikte yaşadık. Bu kararda zorlandım. Bu güzel kadro ile birlikte devam etmek istiyorduk hepimiz ama nasip böyleymiş, bu sene böyle oldu…

2 – Beşiktaş’ta unutamayacağınız bir hikayeniz var mı?

Unutamadığım bir sürü anılarımız var tabiki ama bu sezonu kesinlikle unutamam. Sezon başında herkes bize ‘acaba düşer mi?’ gözüyle bakarken, biz herkesi şaşırtıp çok güzel maçlar çıkardık. Güzel bir aile olduk tüm takım arkadaşlarımızla. Siyah beyaz formayı her zaman gururla hatırlayacağım.

3 – Çok yoğun bir taraftar desteği olmamasına rağmen Beşiktaş taraftarı ile aranızda güçlü bir bağ oluştu. Bunu neye bağlıyorsunuz, taraftar için ne söylersiniz?

Evet çok güzel diyaloglarımız, anılarımız oluyor kocaman bir aile oluyorsunuz🙏🏻
Akatlar’da her maçımızda bizimle olan kemik bir kesim var. Zaten sahaya çıktığımda gözüm ilk orada oluyordu. Onlara çok teşekkür ediyorum. Bu sene özellikle derbi maçında Akatlar’da çok güzel destek vardı. Çoğu deplasmanda da hep birlikteydik. Onların desteği bizlere güç veriyor her zaman. Biz bu sene takımca yukarılara çıktıysak, en büyük destekçimiz taraftarımızın bunda payı çok fazladır🙏🏻

4 – Sporculuk yaşantınız sona erdiğinde ne yapmayı düşünüyorsunuz? Antrenör, yönetici vb. Sizi bir daha Beşiktaş çatısı altında görebilir miyiz?

Basketbol kariyerim bittiğinde herhalde kopamam diye düşünüyorum. Çok sevdiğim basketboldan  uzaklaşabileceğimi sanmıyorum. Bakalım hep birlikte göreceğiz 🙂

5 – Son olarak yakında başlayacak bir projeniz var. Gençlere basketbolu sevdirmek adına elinizden geleni yapıyorsunuz. Projeden bahsedebilir misiniz?

Her zaman gençlerle aram çok iyi olmuştur. Onların gelişmesini ve iyi olmasını çok istiyorum.
Ve buna yönelik ne yapabilirim diye düşündüğümde, onların hem saha içi, hem saha dışında yararlanabileceği, doğru bilgilerin bu işin profesyonelleri tarafından onlara iletildiği bir projemiz oldu. Burada sporcu psikoloğumuzdan, beslenme uzmanımıza, spor yöneticimizden, menajerimize, antrenörümüze kadar gençlerimize bir çok uzmandan bilgiler aktarıldı. Onların hayatına ufacık dokunabildiysek ne mutlu bize. Yaşanan pandemi sürecinden dolayı projenin ilki online oldu, daha sonrakilerde umuyorum ki genç arkadaşlarımla bir araya gelerek projemizi gerçekleştirmeye devam edeceğiz.