Beşiktaş’ta bu sezon eşi benzeri görülmemiş bir olay yaşandı. Yarı final serisinin ilk maçının ardından Beşiktaş Genç Takımı Başantrenörü Ahmet Gürgen ile yollar ayrıldı.

Yarı final ilk maçını çift hane farkla kazanarak finale göz kırpan Beşiktaş’ta bu beklenmedik gelişmenin detaylarını biz de tüm camia gibi merak ettik ancak Beşiktaş’ın menfaatlerini göz önünde bulundurarak sezonun tamamlanmasını bekledik. Çünkü bizim için önce Beşiktaş gelir.

Final maçının hemen ardından olayın ana karakterlerinden Ahmet Gürgen’e durumu sorduk;

“Sezon boyunca yaşadığımız ilk tatsızlık değildi. Daha önce de farklı konularda fikir ayrılıkları ve problemler yaşamıştık. Ben her zaman ekmeğini yediğim ve hizmet ettiğim kuruma karşı saygı duyarım. Beşiktaş serüvenimiz çok güzel başlamıştı. Hedeflerimiz doğrultusunda yeni bir devir açarak gençlerle birlikte yola devam etme kararı almıştık. Beşiktaş, bu projenin ilk ürünleri olan Alperen, Şehmus ve Sadık Emir’den önemli paralar kazanmıştı. Bu oyuncuların hepsi bizim sistemimizin önemli bir parçasıydı. Tüm bunlar gerçekleşirken bizler kulübün altyapı yapılanmasına da tüm hızımızla devam ettik. Altyapıdan birçok oyuncu yetiştirdik ve A takıma bu oyuncuları kazandırdık. Kulüp şu anda hiçbir hamle yapmasa bile kendi altyapısından 7-8 sezon boyunca üst seviyeye oyuncu yetiştirebilecek duruma geldi. Bu üretken ve işleyen sistemi kurmayı başarmıştık. Tüm bu güzel gelişmeler yaşanırken sezon boyunca birçok yaşanan sıkıntıyla da yüzleşmek zorunda kaldım. Ben Beşiktaş’a zarar verecek bir harekette asla bulunmadım ve bulunmam. O yüzden sözleşmem sona erene kadar Beşiktaş’ın başarısı için ter dökmeye niyetliydim ancak sezon sonunda Beşiktaş ile devam etmeyeceğimi ve ayrılacağımı da Ahmet Kandemir’e bildirmiştim. Bir sonraki sezon için adım daha önce başka takımlarla anıldı ancak ben etik değerleri benimsemiş bir antrenörüm ve sözleşmem devam ederken başka hiçbir kulüp ile herhangi bir resmî görüşme gerçekleştirmedim. İki sezondur başarılı bir şekilde hizmet ettiğim ve ekmeğini yediğim kulübe asla saygısızlık etmem. Bir insan kendini değerli hissetmediği bir ortamda çalışmak istemez. Yaşanan tüm bu problemler ve son olayda bana bunu yaşattılar. Sezon içerisinde yaşadığımız birçok sıkıntıya rağmen ortada başarıya kenetlenmiş, şampiyon olma hedefi ile ilerleyen bir takım vardı ve yarı finaldeydik. İki maç sonra verdiğimiz emeklerimizin karşılığı olarak şampiyonluk kupasını kazanmayı hedefliyorduk. Anadolu Efes’e karşı büyük bir avantaj elde ettiğimiz yarı final ilk maçının ardından bana kızağa alındığım söylendi. Kızağa alınmak ne demek? Bu konuşmadan sonra beni arayacaklarını belirttiler ama telefondan önce elden Ahmet Kandemir imzalı bir evrak teslim ettiler. Verilen evrakta işime son verildiği belirtiliyordu. Kulüp tarafından tahsis edilen arabayı da iade etmemi istediler. Yönetimden bu konuyla ilgili resmi açıklama yapılmasını talep ettim ama hala daha bu konu hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı. Yöneticiler, yaşananları öğrenmek isterse açıklamaları tüm gerekçeleriyle birlikte onlara yapabilirim. Bana mobbing uygulandığını düşünüyorum. Ama bana mobbing yapan insanlar, oturup bana mobbing yapabilecek seviyede olup olmadıklarını düşünmeliler.”

Ahmet Gürgen, sözlerini şu şekilde noktaladı: “Bütün takım, sezon boyunca çok büyük emekler verdi, fedakarlıklar gösterdi. Tüm oyuncularım, kendini sezon içerisinde çok geliştirdi ve çok ciddi sorumluluklar alabilecek seviyelere geldi. Temennim; sezonu onlar ile beraber güzel bir şekilde tamamlamaktı. Ama olmadı. Herkesin eline sağlık. Son olarak da sezonu şampiyon tamamlayan Gaziantep Basketbol Gelişim’i kutlarım.”

Yanıt yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir