18 Ağustos 2022

Beşiktaş, geride bıraktığımız hafta sonunda Galatasaray’a kaybederek Play-Off hattının altına geriledi. İkinci yarıda 24 sayıda kalan; buna karşılık Galatasaray’ın 46 sayısına cevap veremeyince derbiden mağlubiyetle ayrılan siyah – beyazlılar, eski bir dostun galibiyete katkısını da engelleyemedi.

Daha önce Beşiktaş altyapısında forma giyen Canberk Kuş, derbide 4’te 4 saha içi isabetiyle 11 sayı üretti.

16 dakika parkede kalmasına rağmen çift haneli skor katkısı veren Canberk, Beşiktaş altyapısında oynadıktan sonra Amerika’da kolej eğitimi için NCAA’e gitmiş ve Burak Bıyıktay’ın koç olduğu dönemde Türkiye’ye dönme kararı almıştı.

2020 yılında Beşiktaş’ın başlattığı gençleşme operasyonu ile birlikte takıma birçok genç transfer edildi. Ancak kendi altyapımızdan yetişen oyuncalardan Canberk Kuş ve yine altyapımızdan yetişen Ömer Utku Al gibi isimler kadroda tutulmadı.

Dönemin başantrenörü Burak Bıyıktay, Canberk’i A Takım’da antrenmanlara çıkarmak istemiş; genç oyuncunun performansını görerek karar verme arzusunu yönetime yazılı olarak belirtmişti. Koçun bu isteği o zaman sonuçsuz kalmış ve Canberk, A Takım ile bir antrenmana bile katılamadan kulüp ile yollarını ayırmıştı.

Konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz Burak Bıyıktay; “O dönem takımda görmek istedim ama kısmet olmadı. Canberk’in pozisyonunda Ercan Osmani, Sadık Emir Kabaca gibi oyuncular vardı. Rotasyon kalabalık olmasına rağmen yine de bir görmek isterdim. Bir şansı hak ediyordu. Belki yollarımızı yine ayırırdık ama yine de bir antrenmana çıkarmak isterdim. Antrenmanda görmeden neden ve nasıl gittiğini ben de bilmiyorum.” açıklamasında bulundu.