Erkeklerde geçen sezon Covid-19 ertelemelerinin fikstürü sıkıştırması nedeniyle iptal edilen Türkiye Kupası, bu sezon Bitci sponsorluğunda düzenlenecek.

15 – 20 Şubat tarihleri arasında oynanacak turnuvaya ligin ilk yarısını ilk sekiz içerisinde bitiren takımlar katılacak. Son yıllarda uygulanan bu format, sezon başındaki Türkiye Kupası maçlarının oynanmaması amacıyla hayata geçirilmişti.

Bu sezon akıllarda soru işareti bırakan detay ise son dönemde ligimizde maalesef sıklıkla gördüğümüz ekonomik problemlerden dolayı bir takımın sezon ortasında fişi çekmesi nedeniyle yaşanan karışıklık.

Bu sezon da bu durumu Afyon Belediyesi ile yaşadık. Yabancı oyuncularıyla vedalaşan ve yola genç oyuncularla devam etme kararı alan Afyon temsilcisi, yeniden yapılanma sürecinde çok farklı mağlubiyetler aldı.

Bu yenilgilerinin biri de erteleme maçında Tofaş’a karşı geldi. Tofaş’a tam 90 sayı fark ile 145 – 55 kaybeden Afyon, parke üzerinde neredeyse hiç varlık gösteremedi.

Beşiktaş ise bir başka erteleme maçında Aliağa Petkim’i 94 – 73 mağlup etti. Ligin son sırasında yer alan rakibine karşı oldukça doğal bir sayı farkı ile kazanan Beşiktaş, 90 sayılık tarihi bir galibiyet elde edemediği için Türkiye Kupası’nın dışında kaldı.

Yükümlülüklerini henüz ligin ilk devresi tamamlamadan yerine getiremeyen bir kulüp, hem ligin kalitesine etki ederken; hem de kulüplerin kaderiyle oynuyor.

Yanıt yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir