27 Haziran 2022

ADIM ADIM PLAY-OFF’A

Beşiktaş, Bahçeşehir Koleji’ni geçerek ligdeki 16. galibiyetini elde ederken, Play-Off için de önemli bir virajı kayıpsız döndü.

Sezon başındaki cezası nedeniyle şu anda 15 galibiyetli Darüşşafaka Tekfen ile aynı puanda bulunan siyah – beyazlılar, çok büyük bir ihtimalle son sekiz biletini cebine koydu.

Mevcut puan durumunda Beşiktaş’ın altında bulunan takımlardan sadece Darüşşafaka, normal sezonu siyah – beyazlılardan daha fazla galibiyetle bitirme şansına sahip.

Play-Off yolundaki diğer rakipler Gaziantep ve Afyon Belediye ise en iyi ihtimalle Beşiktaş ile aynı galibiyet sayısında normal sezonu tamamlayacak.

Beşiktaş, şu ana kadar bu iki takım ile oynadığı üç karşılaşmadan da galibiyetle ayrıldı. Gaziantep’i iki maçta da mağlup eden siyah – beyazlılar, Afyon ile ikinci maçını ilerleyen günlerde oynayacak. İlk maçı ise Ahmet Kandemir’in ekibi, 96 – 73 kazanmıştı.

Olası ikili ve üçlü averajlarda büyük bir üstünlüğü bulunan siyah – beyazlılar, tüm maçlarını kaybetse bile Play-Off’a girecek gibi…