1 Aralık 2022

Beşiktaş HDI Sigorta, Elazığ deplasmanında son karşılaşmasını oynayarak 2020 – 2021 sezonunu mağlubiyetle noktaladı.

26 maçlık normal sezon sürecini 8 galibiyetle kapatan siyah – beyazlılar, beklentileri karşılayamadı.

Sezona Barış Akgün önderliğinde başlayan Beşiktaş, ilk 10 maçında sadece 3 galibiyet alınca fatura başantrenöre kesildi.

Akgün ile yolların ayrılmasının ardından takımın başına Mehmet Kabaran getirildi. Ancak puan tablosunda beklenen değişiklik yaşanmadı ve siyah-beyazlılar, Kabaran yönetimindeki 16 maçtan 5 galibiyet çıkartabildi.

Akgün’ün %30’luk kazanma oranının ardından Kabaran da bu yüzdeyi %31’e yükseltebildi.

Tüm sezon boyunca, üst üste iki galibiyet yüzü göremeyen Beşiktaş, play-off yapan takımlarla oynadığı 16 maçın 3’ünü kazandı.

Canik ve Adana Basketbol’un küme düşmesinin kesinleşmesinin ardından takımın ana skoreri Crystal Bradford’ın da takımdan ayrılması 2020 – 2021 sezonununda hafızalara kazınan bir başka durum.

Beşiktaş adına kötü bir sezon olduğu aşikar. Avrupa’da boy göstermeyen, Türkiye Kupası’nın yoğun fikstür nedeniyle ertelendiği bir sezonda; ligi küme düşme potasının bir basamak üzerinde tamamlamak bu renklere gönül vermiş taraftarı memnun etmeyecek bir performans.

Covid-19 salgınının gölgesinde geçen bu sezon her takıma olduğu gibi Beşiktaş’a da zorluklar çıkardı. Böyle zor bir dönemde mücadeleden bir an olsun kaçmayan, şanlı armamız için çabalayan herkese teşekkürlerimizle…

Gelecek sezonun daha iyi geçmesi dileğiyle…