27 Haziran 2022

“SENEYE NBA’DE”

Bu sezon gösterdiği performansla birçok NBA takımının takibe aldığı ve NBA draft potansiyelleri listesinde 14. sıraya yükselen Alperen Şengün’ün menajeri Emrullah Atilla, “Normalde Alperen’in 2022’de NBA’e gitmesini planlıyorduk ancak görünen o ki bu sezon sonunda NBA’e gidecek.” dedi.

Alperen Şengün’ü Fenerbahçe’nin de istediğini belirten Atilla şunları söyledi:

“Gerek Alperen, gerekse Şehmus’un bu sezon sezonunda draftlara iyi bir sıra bulma olasılığına karşın, Beşiktaş’la yaptığımız sözleşmede bu oyuncular için birinci yıl sonunda NBA’e çıkış maddesi koydurmuştuk. Yani bu oyuncular NBA’e gidecek olursa, kulüp NBA’in ödeyeceği rutin rakamı alacak. 
Normalde her iki oyuncu için de 2022’de NBA’e gitmelerini planlamıştık ancak Alperen büyük olasılıkla 2021 darftları sonunda bir NBA takımı ile anlaşacak. Şehmuz Hazer’in de draft listesinde yükseleceğini tahmin ediyorum.

Fenerbahçe bu iki oyuncuya da talip, ne var ki oyuncuların önceliği elbette NBA olur. Alperen’in bazı eksikleri olduğunun farkındayız. Özellikle şutunu geliştirmesi ve bunu maçlarda da kullanmasını bekliyoruz. Şutunu geliştirmesi durumunda NBA’de daha değerli bir oyuncu haline gelir, ki şut mekaniğinde bir sorun yok. Aynı şekilde Şehmus da çok iyi oynuyor, ona da NBA’in ilgisinin daha da artacağını tahmin ediyorum.” 

BasketFaul