25 Haziran 2022

YENİ YILIN İLK GALİBİYETİ

Beşiktaş HDI Sigorta, Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin 17. haftasında Çankaya Üniversitesi’ni 75 – 68 mağlup ederek altıncı galibiyetini elde etti. Siyah – beyazlılar, 2021 yılında ise ilk kez kazandı.

İlk çeyrekte skor üretmekte sorun yaşayınca geriye düşen Beşiktaş, ikinci periyotta Angela Salvadores ve Crystal Bradford’ın hücum performansıyla rakibini yakaladı. Bu bölümde 20 sayı üretmesine karşılık Çankaya Üniversitesi’ne sadece 10 sayı izni tanıyan siyah – beyazlılar, soyunma odasına 32 – 27 önde gitti.

İkinci yarının başında Salvadores – Bradford ikilisine İrem Naz Topuz’un da katılmasıyla birlikte farkı açmaya başlayan Beşiktaş, final periyodunda ise vites düşürdü. Hücumlardan üst üste boş dönmesinin yanı sıra savunma direnci de kırılan Mehmet Kabaran’ın ekibi bir anda geriye düştü.

Bitime 5 dakika kala 9 sayılık farkın erimesi için ilk adım Melisa Korkmaz’dan geldi. Melisa’nın üç sayılık basketiyle geri dönüşü başlatan Beşiktaş, rakibine yaklaştıkça daha sert savunma yapmaya başladı. Çok iyi bir maç çıkaran Salvadores’in de basketleriyle eşitliği yakalayan siyah – beyazlılar, İspanyol guardın bitime 44 saniye kala attığı üç sayılık basket ile bir kez daha öne geçti ve kalan sürede rakibini yanına yaklaştırmadı.

Parkeden 75 – 68 galip ayrılan Beşiktaş’ta Angela Salvadores 30, Crystal Bradford ise 20 sayı ile maça damga vurdu.