27 Kasım 2022

YEDİNCİ MAĞLUBİYET

Beşiktaş, ING Basketbol Süper Ligi’nin 8. haftasında Aliağa Petkim’e deplasmanda 82 – 72 mağlup olarak yedinci yenilgisini aldı.

İlk yarıda Alperen Şengün ve James Blackmon ile oyuna tutunan siyah – beyazlılar, rakibinin aradaki sayı farkını açmasını bu iki oyuncusuyla engelledi. Alperen’in 20, Blackmon’ın ise 12 sayı ürettiği birinci devrede, takımın kalanı ise 6 sayı atabildi ve soyunma odasına 42 – 38 Aliağa Petkim önde gitti.

Üçüncü çeyrek itibarıyla ise Beşiktaş’ta yorgunluk baş gösterdi. Eray Akyüz, Şehmus Hazer ve Ercan Osmani ve Can Kaan Turgut’tan sakatlıkları sebebiyle faydalanamayan siyah – beyazlılar, rakibine daha fazla direnç gösteremedi. Alperen ve Blackmon’ın yanı sıra Johson’da skor üretmeye başlasa da; bu yeterli olmadı ve aradaki sayı farkı ilk kez çift haneye çıktı.

Final periyodunda da skora ortak olamayan Beşiktaş, İzmir’den 82-72’lik mağlubiyetle dönerek 8. maçında 7. yenilgisini aldı.

Beşiktaş’ta Alperen Şengün, 30 sayı 13 ribaundla oynarken; James Blackmon 18, Markell Johnson ise 15 sayı üretti. Takımın kalan oyuncuları ise sadece 9 sayı üretebilence, Beşiktaş’ın 7. mağlubiyeti kaçınılmaz oldu.