9 Aralık 2022

MAĞLUBİYET SERİSİ SONA ERDİ

Beşiktaş HDI Sigorta, Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin 8. haftasında Adana Basketbol’u deplasmanda 77 – 66 mağlup etti.

Maçın ilk yarısında rakibine ribaundlarda büyük bir üstünlük kuran siyah – beyazlılar, Adana’nın hücumlardan üst üste boş dönmesini değerlendirdi ve aradaki sayı farkını açmayı başardı.

Crystal Bradford’ın yanı sıra Melek Uzunoğlu ve Elif Bayram’ın da özellikle hücum ribaundlarına katkı vermesiyle boyalı alan üstünlüğünü ele geçiren Beşiktaş, ilk çeyreği 20 – 12, birinci devreyi ise 39 – 24 önde tamamladı.

Soyunma odasının dönüşüyle birlikte Angela Salvadores devreye girdi. İspanyol guardın skor yükünü üstlenmesinin yanı sıra Melisa Korkmaz’ın da katkıları Beşiktaş’ı rahatlattı. Farkın tek haneye inmesine izin vermeyen siyah – beyazlılar, deplasmandan 77 – 66’lık skorla galip döndü.

Beşiktaş’ta ikinci yarıda devreye giren Angela Salvadores 19 sayı – 6 asistle oynarken, Crystal Bradford 17 sayı – 16 ribaund ile double-double yaptı.

Siyah – beyazlılar adına ekstra katkılar ise Melisa Korkmaz, Melek Uzunoğlu ve Elif Bayram’dan geldi. Melek, 10 sayısının yanına 10 ribaund ekleyerek karşılaşmayı double-double ile tamamlarken, Elif 8 sayı 13 ribaund ile oynadı. Maça benchte başlayan Melisa Korkmaz ise 10 sayı ile çift haneye çıktı.

3 maçlık mağlubiyet serisini bu skorla bitiren Beşiktaş, 7. maçında 3. galibiyetini aldı.