Beşiktaş HDI Sigorta, Kadınlar Süper Ligi’nin 7. haftasında Galatasaray’a 84 – 73 mağlup olarak üst üste üçüncü yenilgisini aldı.

Misafir ekip, ilk çeyreğin son saniyesinde attığı üç sayılık basket ile 21 – 19 önde geçerken, Beşiktaş ikinci periyotta daha etkili bir oyun sergiledi.

Kenardan gelen Angela Salvadores’in hücumlarda sorumluluk almasının yanı sıra, Melisa Korkmaz ve Nisa Yalçın’dan da ekstra katkı alan siyah – beyazlılar, bu bölümde rakibine üstünlüğünü kabul ettirdi ve soyunma odasına 43 – 39 üstün gitti.

Beşiktaş’ın canını yakan ise üçüncü periyot oldu. Takımın yıldızı Crystal Bradford’ın da faul problemi sebebiyle kenarda fazla kalması sebebiyle üretkenli sınırlanan siyah – beyazlılar, savunmada da direnç gösteremedi. Bu bölümde attığı 14 sayıya karşılık, Galatasaray’a 26 sayı izni veren Barış Akgün’ün ekibi, son on dakikaya 65 – 57 geride girdi.

Son çeyreğe 7-2’lik seri ile giren Beşiktaş, farkı 3’e indirmesine rağmen, kalan bölümde oyunun kontrolü bir kez daha misafir ekibe geçti ve siyah – beyazlılar, bir daha geri dönemeyince karşılaşma 84 – 73 Galatasaray’ın üstünlüğüyle tamamlandı.

Yanıt yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir