ING Basketbol Süper Ligi’nin 5. haftasında Beşiktaş, Anadolu Efes’i konuk etti. Karşılaşma 81 – 74 misafir ekibin üstünlüğüyle tamamlandı. Bu sonuçla Efes; yoluna kayıpsız devam ederken, siyah – beyazlılar bu haftayı da mağlubiyetle kapattı.

İlk çeyrekte Şehmus Hazer’in etkili oyununun yanı sıra Beşiktaş formasıyla ilk maçına çıkan James Blackmon’ın katkıları Beşiktaş’ı oyunun içinde tuttu. Soyunma odasına 40 – 34 Efes’in üstünlüğüyle gidilirken, ikinci yarı itibarıyla Burak Bıyıktay’ın ekibi hakimiyeti kaybetti.

Adrien Moerman’ın dış atışları ve Tibor Pleiss’in iki sayılık isabetleriyle farkı açan Anadolu Efes, Beşiktaş’ın bir daha skora ortak olmasına izin vermedi.

Siyah – beyazlılar, son bölümde Alperen Şengün’ün hareketlenmesiyle sayı farkını kapatsa da, karşılaşma 81 – 74 Anadolu Efes’in üstünlüğüyle sona erdi.

Burak Bıyıktay’ın ekibi maç boyunca 14 top kaybı yaptı. Anadolu Efes, 7 sayı ile kazandığı maçta Beşiktaş’ın top kayıplarından kaynaklı 14 sayı üretmeyi başardı.

Beşiktaş’ta dört oyuncu çift haneye çıkarken, takımın yeni oyuncusu James Blackmon 12 sayı ile oynadı.

Anadolu Efes’te Vasilije Micic ve Adrien Moerman 18’er sayı kaydederken, boyalı alanda Bryant Dunston – Tibor Pleiss ikilisi büyük bir üstünlük kurdu.

Alperen’i de zorlayan bu ikili 24 sayı – 19 ribaundluk katkı sağladı.

Yanıt yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir