9 Aralık 2022

BIYIKTAY’IN GÜVENİ TAM

Bu sezon genç ve dinamik bir kadro ile yola çıkan Beşiktaş’ta işler şimdilik yolunda gözükmüyor.

İlk dört haftada Bursaspor, Fenerbahçe Beko, Galatasaray ve Ormanspor’a kaybeden siyah – beyazlılar, sezona -1 puan ile başlamanın da dezavantajıyla son sırada yer alıyor ve en yakın rakibiyle arasında iki galibiyet fark mevcut.

Takım içerisinde potansiyeli yüksek olan oyuncular kendisini belli ediyor ancak yeterli desteği göremedikleri de aşikar.

Bu gençler, maç kaybettikçe motivasyonlarını da kaybediyor. Durum böyleyken; akıllara acaba yabancı oyuncularda daha farklı bir yol izlenebilir miydi sorusu geliyor.

Çaylak oyuncular yerine biraz daha deneyimli ve takımda doğrudan katkı sağlayabilecek yabancı oyuncular alınmış olsaydı hem bu gençlerin hem de koç Burak Bıyıktay’ın eli rahatlayabilirdi.

Geçen sezon Beşiktaş’ın ihtiyacı olduğu anda, hiçbir şart görüşmeden yuvasına geri dönen Bıyıktay’ın elinde takımı bir üst seviyeye çıkartacak yabancılar olsa bugün geleceğe daha umutla bakabilirdik.

Tüm bu şartlara rağmen Beşiktaş başantrenörü Burak Bıyıktay, gençlere güveniyor ve takımın daha iyi yerlere geleceğine inanıyor.