22 Mayıs 2022

Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı, Cevat Soydaş Turnuvası’nın ilk maçında ev sahibi Tofaş’ı 99 – 95’lik skorla mağlup etti.

İlk yarıda sergilediği performans ile ikinci 20 dakika arasında siyah ve beyaz kadar fark bulunan Beşiktaş, zorlanmasına rağmen kazanmasını bildi.

Birinci çeyrekte müthiş bir yüzde ile şut atan Burak Bıyıktay’ın ekibi, ilk 10 dakikaya 33 sayı sığdırdı. Tofaş’ın aksayan hücumları ikinci periyot itibarıyla düzelse de, Beşiktaş’ın yüksek isabet oranı farkın açılmasını sağladı ve soyunma odasına 20 sayılık bir fark ile gidildi.

İlk yarıda 20’de 14 (%70) iki sayı, 16’da 8 (%50) üç sayı atan Beşiktaş, ikinci yarıda vites düşürdü.

Tofaş’ın hakimiyeti tamamen ele geçirmesine çözüm üretemeyen siyah – beyazlıların 20 sayılık farkın kapanmasını engelleyemedi.

Son bir buçuk dakikaya geride giren Beşiktaş, kalan sürede savunmasını sertleştirince Tofaş’a basket izni vermedi ve bir kez daha öne geçerek parkeden 99 – 95 galip ayrıldı.

Markell Johnson haricindeki tüm oyuncularından skor katkısı alan Beşiktaş’ta Alperen Şengün galibiyetin mimarlarındandı. 24 dakikada sadece bir şut kaçırarak 24 sayıya ulaşan Alperen, ayrıca 6 ribaund – 4 asistle oynadı.

Takımın en skorer oyuncusu ise 17’de 9 saha içi isabetiyle 23 sayı atan Egehan Arna oldu.