Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı, Göl Kupası’ndaki ilk maçında Büyükçekmece Basketbol’u 82 – 77 mağlup ederek beşinci hazırlık karşılaşmasında ilk kez kazandı.

Maça etkili bir giriş yapan siyah – beyazlılar, rakibine sadece 12 sayı izni tanıdı ve aradaki sayı farkını henüz ilk dakikalardan çift haneye çıkarttı. Ancak ikinci periyot kabusu Beşiktaş adına bu maçta da devam etti. Büyükçekmece’nin 14 sayılık farkı kapatmasını engelleyemeyen Burak Bıyıktay’ın ekibi soyunma odasına 39 – 38 geride gitti.

Üçüncü çeyrek ise birinci periyotla örtüşen cinstendi. Parkede ağırlığını hissettiren Beşiktaş, tekrar farkı açmaya başladı. Siyah – beyazlılar, son on dakikada dönem dönem sorunlar yaşamasına rağmen üstünlüğü rakibine kaptırmadı ve karşılaşmayı 82 – 77 kazandı.

Bir önceki hazırlık maçında Büyükçekmece’ye 83 – 82 kaybeden Beşiktaş, bu kez rakibini 77 sayıda tutunca parkeden galibiyetle ayrıldı.

Beşiktaş’ta dört oyuncu çift haneli skor üretirken, maçın oyuncusu Şehmus Hazer’di. 32 dakika sahada kalan Kaptan, 15 sayı – 5 ribaund – 7 asist üretti.

Yanıt yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir