9 Aralık 2022

BEŞİKTAŞ, FARKLI MAĞLUP

Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı, yeni sezon öncesindeki ikinci hazırlık maçında Darüşşafaka Tekfen’e konuk oldu. Siyah – beyazlılar, ilk çeyrekten sonra oyundaki hakimiyeti tamamen kaybedince parkeden farklı mağlup ayrıldı.

Maçın ilk on dakikasında 9’da 5 ile üç sayı atan Beşiktaş’ta bu 15 sayının 9’u Egehan Arna’dan geldi. Yüksek şut yüzdesi sayesinde birinci periyodu 26 – 18 önde geçen Burak Bıyıktay’ın ekibi, ikinci çeyrekte varlık gösteremedi.

Darüşşafaka, soyunma odasına giderken skor üstünlüğünü ele geçirmeyi başarırken, ikinci yarıda da tablo değişmedi. İlk periyotta 26 sayı üreten Beşiktaş, ikinci yarıda toplam 26 sayı bulabildi ve karşılaşma 93 – 67 ev sahibi ekibin üstünlüğüyle tamamlandı.

İlk çeyrekte 5 üç sayılık basket bulan Beşiktaş, maçı 20’de 7 (%35) ile tamamladı. Maçın başında etkili bir performans sergileyen Egehan Arna ise son üç periyotta skor üretemedi ve dokuz sayıda kaldı.

Fenerbahçe Beko karşısında dört oyuncusu çift haneli skor üreten Beşiktaş’ta bu kez sadece iki oyuncu 10 sayı üzerinde buldu. Takımın en skorer ismi 17 sayı atan Alperen Şengün olurken, De’Jon Davis 11 sayı ile oynadı.