27 Kasım 2022

BEŞİKTAŞ’TA YOLCULAR NETLİK KAZANIYOR

Şampiyonlar Ligi ve ING Basketbol Süper Ligi’nin iptal edilmesinin ardından Beşiktaş Sompo Sigorta’da ayrılıklar yaşanmaya başladı.

Takımdan ayrılan ilk oyuncu İsmet Akpınar oldu. Alman pasaportu bulunan oyuncu, Almanya Ligi için yerel statüde oynayabilecek oyuncu arayan Bayern Münih’e transfer oldu.

Beşiktaş’tan başka bir takıma transfer olması beklenen oyuncular ise Burak Can Yıldızlı ve Samet Geyik. 1994 doğumlu Burak Can’ın Bahçeşehir Koleji ile bir görüşme gerçekleştirdiği öğrenilirken, anlaşma zemini sağlanmış gibi gözüküyor.

Takım kaptanı Samet Geyik ise Türk Telekom ile bir görüşme gerçekleştirdi. Başarılı oyuncunun, gelecek sezon Ankara’da forma giyeceği gelen haberler arasında.

Henüz başka bir takım ile anlaşmayan ancak Beşiktaş ile sözleşmesini feshetmek için görüşmelerde bulunan Birkan Batuk ise şimdilik beklemede ancak Birkan’ın gelecek sezon siyah – beyazlı formayı giyme ihtimalinin son derece düşük olduğu belirtildi.

Takımın tecrübeli oyuncularından Oğuz Savaş ve oyun kuruculardan Ömer Utku Al ise gelecek sezon takımda kalma ihtimali en yüksek isimler.